10 sie 2013

Mechwarrior 4 Mercenaries ONLINE!!

Na zapasowym forum Solaris7 (na temat którego mogliście wyczytać na zaprzyjaźnionych blogach) pojawił się ostatnio temat o możliwości prowadzenia rozgrywek w ulubionym symulatorze waszego ulubionego autora czyli Mechwarrior Mercenaries 4.

Jeśli tak samo jak ja jesteście fanami gatunku a wasz komputer jest za słaby aby uciągnąć MW online to poniższe rozwiązanie jest dla was!

Na początek potrzebny nam będzie sam symulator który możemy pobrać tu:
http://www.shadows-of-empirion.de/drupal/node/531

Niektórzy (w tym i autor) mogą mieć problem z pobraniem pliku przy pomocy przeglądarki, jeśli takowe wystąpią można link pliku przekleić do jakiegoś programu wspomagającego pobieranie plików. Ja aby pobrać plik użyłem JDownloaera i polecam to rozwiązanie tym którym pobieranie bezpośrednio w przeglądarce odmawia posłuszeństwa.

W zasadzie po pobraniu i instalacji jesteśmy gotowi do rozgrywki wystarczy połączyć się z serwerem udostępnionym przez kolegę/koleżankę lub postawić serwer samemu i cieszyć się tą jakże wspaniałą grą!

Jeśli chcieli byśmy sami postawić swój lokalny serwer, czeka nas niemiła niespodzianka.  Otóż w ustawieniach serwera brak jest opcji aby osoba hostująca (ta która stawia serwer) miała możliwość dołączenia do rozgrywki w formie gracza. Ma ona tylko możliwość zarządzania serwerem.

Aby hostujący mógł za razem prowadzić rozgrywkę będzie potrzeba jakiegoś programu który pozwala na uruchamianie innych programów w tzw sandboxie (piaskownicy) gdyż klient nie da się uruchomić wa razy sam z siebie. Funkcję taką ma np firewall Comodo. Nie jest to jedyne oprogramowanie udostępniające tego typu usługi ale, że akurat było pod ręką ;).

Wystarczy tylko uruchomić normalnego klienta gry i na nim postawić serwer a następnie uruchomić drugiego klienta gry w sandboxie i podłączyć się nim do swojego serwera (najprościej poprzez wyszukiwanie serwera pod adresem 127.0.0.1) i gotowe!

Odnośnie opcji multiplayer:
Z tego co wiem oficjalne serwery zostały zamknięte dawno dawno temu ;)
Klient gry teoretycznie zawiera w sobie adresy serwerów fanowskich, ale mnie osobiście nie udało się do nich podłączyć czy chociaż by namierzyć.
Aby Pograć w kilka osób nie będąc akurat w sieci lokalnej będzie nam potrzebny oprogramowanie do tworzenia sieci lokalnych z maszyn znajdujących się w różnych sieciach fizycznych. Osobiście używam hamachi które zapewnia takie usługi za darmo do 5 graczy i to rozwiązanie mogę śmiało polecić!


BTW cała gra została udostępniona za darmo przez twórców tak więc możecie się nie obawiać iż zostaniecie posądzeni o piractwo i nielegalne pobieranie plików ;).

--------------

Powyższy post jest przykładem tego jak bardzo lubię sobie utrudniać życie ;), po dokładniejszym przeczytaniu opcji serwera wystarczy odznaczyć "Dedicated server" aby hostujący mógł również brać udział w rozgrywce ;)

2 komentarze:

  1. Nie dodałeś, że bawić się można ponad SETKĄ mechów! :P

    OdpowiedzUsuń
  2. I że są mapki od Empiriona :D

    OdpowiedzUsuń