8 sty 2015

Victor repozycjonowanie

Po kilku godzinach siedzenia nad projektem powiedziałem sobie "dość, przerwa!". Zajrzałem na forum wydziedziczonych celem sprawdzenia czy organizatorzy odpowiedzieli czy mogę brać udział w konkursie i pomalować pojazdy do Epica, według regulaminu można ale kto ich tam wie ;)

Tak czy siak, na wszelki wypadek zajrzałem do pudła z żywicznymi mechami które otrzymałem kiedyś od nieznanego osobnika jako bonus zakupowy i zacząłem oglądać co by tu można było pomalować...

After a few hours of sitting on a project I said to myself "enough, stop!". I looked at the exiled forum in order to check whether the painting contest organizers have responded if I could take part in the competition and paint Epic vehicles.

Anyway, just in case I looked into the box containing some low quality resin Mechs I received from an unknown individual as a bonus to a purchase made a long time ago and started identifying what will I to be able to paint ...

Ponieważ w teorii (oby nie) potrzebował będę pięciu maszyn aby wystartować w obu konkurencjach musiałem sięgnąć po wszystkie "w miare" łatwe do naprawienia maszyny. Jedną z nich okazał się Citytech'owy Victor. Nic do tej figurki nie mam ale malowałem już dwie takie w tym jedną dość niedawno przy okazji pierwszego konkursu malarskiego (traktowałem go jako poligon doświadczalny zanim jakiekolwiek "techniki" użyłem na faktycznej konkursowej figurce).

Because in theory (hopefully not) I will need five machines to start in both categories I had to reach for all availabe "easy to fix machines". One of them was a Citytech Victor. I already have two such Mechs, one was painted quite recently.

Victor pomalowany przy okazji konkursu

Nie jest to zła maszyna ale trzy sztuki to ciut za dużo w tym dwie w identycznych barwach (malowanie w innych nie wchodziło w grę), musiałem zrobić coś co urozmaiciło by to nieprzyjemne zajęcie jakim jest malowanie.

It is not a bad machine but three of them it a bit too much, including two in identical colours, I had to do something that would have enriched the unpleasant job which is painting it.

Do głowy wpadł mi obrazek który oglądałem dość dawno temu, przedstawia on tego samego victora z troszkę zmienioną pozycją:

To my mind came a picture that I saw a long time ago, it represents the same victor with a slightly revised position:

Autor: http://twolandscreative.com/wip/battletech/victor9k.jpg
Normalnie jestem przeciwny cięciu i repozycjonowaniu figurek ale tym razem postanowiłem zrobić wyjątek ...

Normally, I am opposed to cutting and repositioning figures but this time I decided to make an exception ...

Najpierw odciąłem jedną rękę ...

First I cut off one arm ...

Później drugą ...

A few moments later I cut the second one ...

Zanim się spostrzegłem mech był już pocięty na drobne kawałki

Before I knew it had been cut down into small pieces


Przez chwilę zrobiło mi się go trochę żal ale uczucie to szybko minęło gdy spostrzegłem, że jeszcze jedno cięcie w okolicach brzucha nada modelowi super pozę :D.
Gdy ułożyłem lepszą pozę wszystkie łączenia z(s?)pinowałem aby uzyskać mocniejszą konstrukcję ... kogo ja chcę oszukać, przecież to żywica i żadne pinowania nic nie dadzą. Zrobiłem to bo nigdy wcześniej nie miałem okazji :).

For a moment I felt a little sorry for him but that feeling quickly passed when I noticed that another cut in the abdomen will give the model  a super pose :D.
When I repositioned the model I pinned all the new connections to ensure a better construction.

Efekt końcowy wymaga jeszcze porcji green stuff'u ale mimo to prezentuje się całkiem dobrze: 
The end result still needs some green stuff:
Pocięcie tej maszynki było bardzo proste i przyjemne. Ta konstrukcja jest tak łatwa do pocięcia, że mam wrażenie, iż sama się o nie prosi!
Była to pierwsza moja praca tego typu ale jestem z bardzo zadowolony. Bogatszy o nowe doświadczenia z piłą w ręce i uśmiechem na ustach spoglądam na pozostałe niepomalowane Mechy.

Cutting this machine was very easy and enjoyable. 
This design is so easy to cut, I have the impression that it is asking for it!
It was my first work of this type but I'm very happy with the result. Enriched by new experiences with a saw in hand and a smile on my lips I look upon other unpainted 'Mechs.

2 komentarze:

  1. To jeszcze poklej dziury, i zgłaszaj do konkursu! :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Do konkursu raczej nie, ale może go kiedyś pomaluje :)

      Usuń