15 maj 2016

I Konkurs Gwiezdny - Dark Eldar Raven - [ PL/EN ]

Korzystając z możliwości i motywacji jaką oferują konkursy postanowiłem przystąpić do jednego i w (minimalnym) stopniu poruszyć mój projekt armii Dark Eldarów do przodu.

Using the opportunity and motivation offered by painting contests I decided to join one and move my Dark Eldar army project a bit forward.

Myśl przewodnia konkursu to :

"Do konkursu dopuszczone są wszelkie modele statków kosmicznych z przeznaczeniem do wargamingu (modele redukcyjne tu się nie łapią, ale statki do Full Thrusta oprócz myśliwców na pajączkach i pokrewne, dropshipy i myśliwce do BattleTecha, myśliwce do Epica jak najbardziej tak)."

The topic of the contest is to paint a wargame dedicated space craft.
Co prawda mój docelowy projekt armii złych Eldarów na być armią w formacie Minigeddon gdzie lotnictwo nie występuje ale kto powiedział, że na Minigeddonie trzeba poprzestać!

My DE army project is a Minigeddon army (in which you do not use aircraft) but who said that I have to stop there!

Ponieważ wszystkie pojazdy tej frakcji chcę wykonać samodzielnie wzorując się na instrukcjach załączonych w świetnym suplemencie "Raiders" wydanym przez fanów swój myśliwiec powstał jako dzieło z ogólno dostępnych materiałów.


Because I decided to make all of my vehicles by hand (using the tutorials from Raiders dan made supplement) the fighter came to be from widely available scrap materials
Po pomalowaniu mój konkursowicz prezentuje się następująco:

After painting up the Raven looks like this:


Ponieważ jednostki tego typu latają dwójkami i trójkami do pełnego oddziału będę potrzebował wykonać jeszcze przynajmniej jedną maszynę.

Because Ravens fly either in pairs or in threes I will need to create at least one more to have a complete unit.


5 komentarzy:

 1. Ten dymek z tyłu to kiepski pomysł. Pomalowałbyś dyszę w środku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogień nie jest zły. Gorzej wyglądają farfocle na brzegach skrzydeł, widoczne po pomalowaniu.

   Usuń
  2. @Bartosz Bruziak, rozumiem twoje bardziej klasyczne podejście. Jest to kwestia gustu.

   @Borsuk zapewniam cię, że farfocli na samym modelu brak, gdy je wspomniałeś to faktycznie widzę coś na zdjęciach ale nie ma tego na samym modelu.

   Usuń