31 sie 2013

Small World

Nie wiem czy wiecie ale jestem dumnym posiadaczem bardzo fajnej gry planszowej Smallowrld ( więcej informacji znajdziecie tutaj) i jakiś czas temu dowiedziałem się, że istnieją darmowe (czyli takie które lubię najbardziej :D) dodatki stworzone przez fanów i oficjalnie zatwierdzone przez wydawcę!


W tym poście chcę przedstawić mój pomysł na wykonanie trwałych elementów z tegoż rozszerzenia. Pomysł jest prosty jak budowa cepa: do kawałka plasticardu przykładamy odpowiednie znaczniki (rasa,atrybut czy żeton populacji) odrysowujemy i wycinamy. Końcowy efekt dla znacznika rasy wygląda tak:Takie znaczniki malujemy brązową farbą na krawędziach po czym przyklejamy wydrukowaną grafikę (można też kolejność odwrócić wtedy grafika nie będzie się tak bardzo odcinać od plastiku) na koniec całość należy potraktować lakierem tak aby elementy nie zużyły się zbyt szybko i voula!.


Bardziej spostrzegawczy czytelnicy zapewne zauważyli, że rogi na żetonach populacji są lekko zaokrąglone, aby osiągnąć taki efekt wystarczy użyć obcinacza do paznokci na rogach żetonu :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz