3mm black army

Pomalowałem wreszcie resztę swoich pełnych oddziałów 1:600. Mam jeszcze kilka pojedynczych maszyn które dotychczas nie weszły do produkcji.

Recently I painted up the rest of my 1:600 home made detachments. I still have a few vehicles that did not make it to the production lines.Battle bot

Stingray

Red tanks

Green tanks
Wszystko przygotowywane z myślą o future war commander(i nie tylko?), ostatnio wydrukowałem sobie nawet podręcznik aby się wygodniej czytało. Przydała by mi się chyba jeszcze jakaś piechota, może coś sobie wyrzeźbię? Podstawki to oczywiście WIP bo nadal nie jestem zdecydowany co do rozmiarów.

All of this is made with future war commander in mind (not only but mostly), lately I even printed the rule book for easier reading. I still need some infantry, maybe I will sculpt some? Bases are a WIP , still thinking about final dimensions. 

Komentarze

 1. No świetnie świetnie! Kontynuuj!
  A co do podstawkowania, to sugeruję 30x30 mm, i po 2-3 pojazdy na jednej. Tak planuję/jemy robić do CWC, więc byłoby kompatybilne.
  Co do piechoty, to może pomyśl o tej z O8, wyjdzie chyba taniej i szybciej, niż własna twórczość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co z pojazdami dowodzenia. One nie musza byc osobno?
   30x30 to nie jest zla mysl ale wszedzie widze duzo mniejsze podstawki uzywane do gier i pojazdy pojedynczo.moze zrobie sobie na podstawkach 10x30 :)?

   Usuń
  2. Muszą. Według mnie dobrym pomysłem, znalezionym w necie, jest okrągła podstawka.
   Podstawki 30x30 przedstawiać będą plutony, nie pojedyncze pojazdy. W zamyśle mają być wykorzystywane do CWC i do Spearheada. Z tym, że moje rzeczy to sprzęt z drugiej połowy XX wieku.
   Ciężko mi rzec, jak to będzie się sprawdzało przy różnych wielkościach podstawek, może nie zagrać. Ale jeśli zrobisz dwie armie, to nie będzie problemu, bo będziemy grać Twoimi :P

   Usuń
  3. Czyli jedna podstawka 30x30 dla jednostek i i jedna okragla na dowodce? Jest sens to rozdzielac skoro nie dopuszczamy do sytuacji ze jednostki plutonu rozjada sie w roznych kierunkach?

   Usuń
  4. Ale w sytuacji, gdy mamy pluton na jednej podstawce, to operujemy na kompaniach lub brygadach (dokładnie nie pamiętam, niech się Brathac wypowie). Więc i tak mamy kilka/kilkanaście podstawek pod jednym dowództwem.
   Można rzecz jasna użyć podstawek 30x30 jako symbolicznego 1 pojazdu, choć są malkontenci twierdzący, że jeden pojazd może robić za kilka, ale kilka za jeden już nie. Rzecz umowna.

   Usuń
  5. W grach serii War Commander można grać zarówno podstawka=pojazd, jak i podstawka=pluton. W MSH podstawka to pluton. IMO w 3mm nie ma sensu bawić się w pojedyncze pojazdy bo przy tak małej skali efektownie wygląda właśnie masa wojsk, a nie jakieś pojedyncze klepaki. Więc jak podstawka to pluton to nie ma rozjeżdżania się w różnych kierunkach bo jako dowódca od batalionu w górę, nie mikrozarządzasz poszczególnymi plutonami, tylko całością. Dla 3mm zamierzam grać na plutony więc podstawka 30x30mm z dwoma pojazdami będzie dobra.

   Usuń
  6. Właśnie zmierzyłem ile to jest 30x30mm i zdecydowanie przesadzacie z tym rozmiarem :P

   Usuń
  7. Czemu? Akurat na 2 współczesne czołgi, żeby nadźgane nie było. Ale skoro Ci za duże, to spoko, zrób dwie armie. Wtedy na pewno będziemy mieli jak zagrać ;)

   Usuń
  8. Ponieważ te 2 czołgi poprostu utoną na tej podstawce, 30x15 albo 30x20 chyba będzie odpowiedniejsze.
   Chciałbym zachować jakąś zgodność ale zanim wy coś z tego tematu ruszycie :P

   Usuń
  9. Hmm, nie powiedziałbym. Rób jak uważasz, ale ja się trzymam ustalonych 30x30. A ponieważ i tak robię 2 armie, więc będzie można grać. Pytanie, czy Ty też zrobisz dwie ;)

   Usuń
  10. Może kiedyś :)

   Usuń
 2. Chyba że dla 3mm scifi zrobimy wyjątek i będziemy bazować 1 pojazd na podstawce. Wtedy można i w Dirtside pograć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tyle, że ja nie planuję robić armii s-f w 3mm :) Liczyłem na to, że da się zgrać armie do CWC i FWT.

   Usuń
  2. W dirtside sie chyba gra 6mm i sadze ze spokojnie dany rade tak w niego zagrac tym co teraz mamy. Na razie wstrzymam sie z podstawkowaniem do momentu az cos zagramy :P Wtedy bedzie widac najlepiej. Aczkoliwek nie ukrywam ze podstawki to dla mnie zlo konieczne i wolal bym ich unikac ;)

   Usuń
 3. Ty może nie planujesz :P. W Dirtside dzielisz wszystko na pół i masz dla 3mm.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza