28 lis 2011

O skali słów kilka

Ponieważ jest to nieustannie powracający temat Chcę przedstawić kilka informacji które udało mi się zgromadzić na temat skali gier bitewnych w które (mniej lub więcej) gram.


Zacznijmy od

Full Thrust:

Za odpowiedź posłuży mi list który kolega brathack wysłał do GZG (notabene w celu rozwiania wątpliwości na temat skali ;)

"Hi
I would like to ask about the scale of the range of Full Thrust ships models? Is it 1/300, 1/600, 1/1200, 1/2400? Or something non-standard?


I odpowiedź Jona:

We don't really define a scale, because they can be as big or as small as you want them to be! I suppose that if you have to have some numbers, then something around 1/2000 - 1/2400 "feels" most right for the ships, but the fighters are to a slightly larger scale, otherwise they would be impossible to cast.


Jon (GZG)"Za uprzejmością psborsuka udało mi się zrobić parę fotek jego oryginalnej floty na tle miarki cm/cale aby jeszcze dokładniej oddać wymiary jednostek.

Niszczyciel:

3cm długości

Super niszczyciel

4cm długości

Lekki krążownik

5.5cm długości

Ciężki krążownik

7cm długości

Pancernik

9cm długości


NetEpic, Epic Armagedon i Battletech:

Bardzo często przewija się stwierdzenie że Battletech oraz Epic są w skali 6mm co to za skala najlepiej obrazuje poniższy cytując z podręcznika do gry NetEpic (v5)

"NetEpic is designed for the 6 mm scale, also known as 1:300 in the UK and 1:285 in the US (which are effectively the same thing)"

Oznacza to ni mniej ni więcej tylko to, że wszelkie figurki z jednego systeu powinny pasować do drugiego i tak faktycznie jest:

Mechy:

Warlord Titan (EPIC) i Warhammer (Battletech)

Piechota:

Od prawej: MwAoD Salamander, MwAoD Undine BA, MwAoD infantry, Epic SM, CBT Davion infantry.

Pojazdy:

Od lewej SM Land rider, SM Rhino , heavy AA tank , light AA tank
(Gdy tylko będzie okazja postaram się zamieścić zdjęcia porównawcze z oryginalnymi pojazdami do CBT)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz