15 sie 2012

Orkish constructions

Epic Armageddon Home Made minis


Ostatnimi czasy napędzany bardziej chęcią tworzenia aniżeli niedoborem figurek powyciągałem wszelkiego rodzaju bitzy, części i odpadki i zacząłem się w nie intensywnie wpatrywać licząc na przypływ mistycznych mocy twórczych. Jak to zwykle z tymi mocami bywa, gdy człowiek ma czas i możliwości to jak na złość nie chcą się zjawić ... . Pełen frustracji pochowałem wszystko do pudełek,  pudełka powędrowały do szafek a sam oddałem się bezcelowemu przeglądaniu wszelkiego rodzaju for internetowych o tematyce epickiej. Gdy na zegarze wybiła magiczna godzina 00:00 oznajmiająca że czas iść spać przybyło natchnienie ...


Recently, driven by a desire to create rather than a deficiency of  figures I pulled out all kinds of bitzy, parts and waste, and began to stare intensely at it counting on the influx of mystical creative powers. As it usually happens with these powers, if a man has the time and the possibility they do not want to  appear ... . Full of frustration, I packed all the parts, and  started to wander the internet in search for Epic related stuff. When the clock struck 00:00 magicaly declaring that it is time to go to sleep inspiration came ...Moim celem było (i nadal jest) tworzenie dobrze wyglądających figurek przy minimalnym (najlepiej zerowym) wykorzystaniu "oryginalnych" części. Dzięki temu takie figurki stają się tanie i łatwo dostępne dla każdego.

My goal was to (and still is) create good looking miniatures with minimal use (or no use at all) of original parts. Thanks to this such miniatures are easy to create and vailable for everyone. 


Ork Gargant 'Fat boy'


Surowce użyte do produkcji  Resources used for production

Patyczki do lizaków / Lollipop sticks
Słomki / Straws
Zatyczko od szamponu / Plastic from a shampoo cover
Opakowanie tekturowe po jedzeniu (popularnym chinczyku)  / Cardboard packaging after food (popular Chinaman)
Pusty wkład od długopisu / Empty pen cartridge 
Częći od długopisuPieces of pen
Giętki drucik / Flexible wire
Kawałek plastikardowego prętu /  A  piece of plasticard rod
Popękane kawałki płyty CD / Broken pieces of a CD
Kawałki Balsy / Pieces of Balsa wood
2x Zatyczka od super glue / 2x Super glue caps
Mostek okrętu wojennego / Warship Bridge 
Wieża okrętu wojennego / Warship gun tower
2x Koła zębate od jakiegoś modelu czołgu / Gears from a tank model
Bitzy GW (czaszka i kości) /  GW Bitz (skull and bones)

Malowanie oczywiście nadal trwa     This is of course still in painting

Killa kanJest to moja pierwsza próba stworzenia jednostki piechoty w tak małej skali, próba nie do końca nie udana ... Kan ma ok 8mm wysokości stworzony jest z kawałka wypraski, patyczka od lizaka kilku kawałków plastikardu oraz małego drucika.

This is my first attempt of creating infantry units in such a small scale, an attempt not completely failed... The Kan has a height of about 8mm it's created from a piece of spure, lollipop stick, several peaces of plasticard and a small wire.
1 komentarz:

  1. Garganta widziałem już na żywo, nawet go lekko podziurawiłem w ostatnim starciu :P
    Co do Kana,m to jak na orka jest nieco za mało masywny chyba, przynajmniej patrząc na dredy stojące obok. Ale może po wykończeniu i pomalowaniu wyjdzie dobrze :)

    OdpowiedzUsuń