29 kwi 2013

ATZ Terenokreacja #1

Jak dało się zauważyć podczas ostatniej gry używałem wydrukowanych budynków w skali 6mm jednak nie do końca podobało mi się to rozwiązanie, budynki były za małe zarówno jak na standardy moje jak i podręcznika. 

"Each terrain piece should be represented by at least a
12” by 12” or 6” x 24” area"

 co oznacza że budynki powinny mieć 30cm x 30cm lub 15cm x 60cm . Jak na mój gust jest zdecydowanie za duże (ale tłumaczy dlaczego cały stół miałby mieć 120cm x 120 cm). 

Jako materiałów użyłem:


(Jakby ktoś nie kojarzył jest to kartonowe opakowanie po chińskim jedzeniu na wynos) oraz pistoletu na gorący klej.

Efekt na razie nie jest powalający ale według mnie ma spory potencjał :)\Duże okna gdyż budynek może służyć jako sklep lub stacja bęzynowa


Małe lufciki aby w pomieszczeniach nie panowały egipskie ciemności, no i tylne wyjście bo prawie każdy budynek wart splądrowania ma drugie wyjście.


Docelowo wszystkie okna będą miały szyby, mam już nawet pomysł jak to zrobić ale nie będę ich wstawiał przed malowaniem.
W swoim bitz boxie znalazłem całkiem fajną beczułkę którą zakupiłem jakieś 15 lat wstecz wraz z zestawem żołnierzyków. Dobra beczka nie jest zła więc cztery beczki mogą być tylko lepsze ;)


Tutaj Bubba J. oprowadza nas po swoim garażu: zestaw beczek zapasowe koło no i niezawodny XR4i!


Tak wstępnie wygląda cała zabudowa.A tak pewnie będzie wyglądać gdy truposze zwęszą mięso.

5 komentarzy:

 1. Jestem pod wielkim wrażeniem! Pytanie tylko jak ta "pianka" z opakowań po żarciu będzie przyj,ować farbę? Jakiś podkład spreyem? Czekam na więcej, sam do swoich 28mm nie zamierzam robić makiet budynków, wolę wydrukowane z ładna teksturą ale myślę o tekturowych planszach ulic. Tzn. kilka grubych plansz kartonowych, za 2.50PLN w sklepie modelarskim, z możliwością różnej konfiguracji. Wkurza mnie mój stół w kuchni. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam kilka ruinek w skali 6mm wykonanych z tej pianki np te tutaj koło Garganta (który nota bene też jest zrobiony z tej pianki :D) https://picasaweb.google.com/109080825273981451516/2013032224Pyrkon?authkey=Gv1sRgCKvIgcia2sPiMw#5860150662662677394

   Maluje się ją bez problemów tylko jest to materiał dość łamliwy więc trzeba uważać przy transporcie.

   Lepszy taki stół niż żaden :) Ja osobiście uważam że sugerowany stół 120cm x 120cm jest zdecydowanie za duży

   Usuń
 2. A nie lepiej wydrukować sobie jakieś budyneczki tylko je przeskalować do 15mm?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie bo w wydrukowanych nie będzie możliwości rozgrywania starć w środku (przynajmniej nie tak dokładnie jak bym chciał) [ w ATZ nie ma to znaczenia ale trzeba myśleć przyszłościowo ;) ]

  OdpowiedzUsuń
 4. Tutaj: http://www.germy.co.uk/paper25mm.html są budynki już z nadrukiem w "środku". Gdyby udało Ci się je przeskalować na 15mm...

  OdpowiedzUsuń