Budynki Kolejowa H0 #2

Jakiś czas temu zakupiłem zestaw budynków kolejowych jako makiety do 15/20 mm. Tuż przed gwiazdką powiększyłem swój zbiór o 15 dodatkowych budynków które udało mi się wylicytować za minimalną cenę (25zł + 10zł przesyłki = 2,33 za sztukę).

Tym razem udało mi się trafić na budynki z zabudowy mało miejskiej, typowe dla małych miasteczek i wsi. Będzie to miła odmiana od kolejowo-religijnej zabudowy poprzedniego zestawu.


Na pierwszy ogień idzie budynek dworca. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że nie jest to kompletny budynek dworca a jedynie jego góra. Dolnej części nie kupiłem ale nie przeszkadza mi to jakoś specjalnie ;)Dalej mamy typowo wiejsko przedmiejski domek jednorodzinny z tarasem.Ciężko mi jednoznacznie stwierdzić czym jest ta konstrukcja. Początkowo ze względu na podłużną dziurę widoczną na drugim zdjęciu sądziłem, że to jakieś obserwatorium bez teleskopu ale teraz nie jestem już o tym tak przekonany. Głównie ze względu na drzwi które pozwalają na otwarcie górnej  i/lub dolnej połowy.Typowy domek jednorodzinny z krzywo sklejonym balkonem i nadmiarową ilością kleju.To "cudo" zaintrygowało mnie od pierwszego spojrzenia. Jest to mała drewniana szopa osadzona na palach nad ziemią. Z nieznanych mi przyczyn poprzedni właściciel poprzyklejał do dachu małe kamyczki.Domek jednorodzinny z kawałkiem ozdobnego murku.Domek letniskowy z dużą i dobrze wyposażoną altaną.
Mały domek z jeziorkiem/basenem i wyciętym drzewem.Zabudowa miejsko - wiejska wraz z szopo - garażem.Kiosk w kamienicy z dużym tarasem, w sam raz na grilla i snajpera.
Typowy wiejski (przed miejski) blok, już drugi taki w mojej kolekcji.Zabytkowy dom z początku nastego wieku w sam raz na skansen.Typowy miejski garaż na auto osobowe.To czego potrzebuje każde miasto: kiosk z prasą.
Osiedlowy warzywniak w smerfowym stylu.Już wkrótce będziecie mogli zobaczyć jak te budyneczki sprawdzają się w akcji ;)

Komentarze

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziwna konstrukcja to Faller B-233 Windmühle, czyli młyn. Szkoda, że nie dostałeś wiatraka, bo zwykle są one dość szczegółowe i ciężko będzie samemu odtworzyć go w jakości oryginału.
  Problem jest natomiast w otagowaniu posta, bo nie są to modele w skali 15mm i na makiecie w tej skali wyglądają ewidentnie na za duże. Jest tylko jeden producent, który robi modele kolejowe w skali 1:100 - Auhagen (oznacza je jako H0/TT). Da się je upolować na allegro, ale trzeba zapoznać się z katalogiem, żeby wiedzieć na co polować.
  Warzywniak wymiata!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc to jest wiatrak ... teraz jak to napisałeś to faktycznie wygląda :)
   1:87 to nie 1:100 to fakt ale czy będą wyglądać na ewidentnie za duże ? Patrząc na to jak prezentują się przy nich jednostki (patrz link do poprzedniego posta na początku tego artykułu) powiedział bym, że paradoksalnie te budynki są nawet za małe niż za duże. Kwestia percepcji :) Na pewno się da ale wszystko powyżej skali 6mm traktuję jako dodatek w który nie chcę inwestować za dużo czasu/pieniędzy ot taka odskocznia od jedynej właściwej skali ;)

   Usuń
 3. No proszę, a nic się nie chwaliłeś. To kiedy gramy?;)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza