Terima Kashik #3 - Uderzenie wyprzedzające

Wprowadzenie 


"Do Brata Boreasa, dowódcy 42 zakonnej brygady pancernej.

Dowódco nieprzyjaciel rozpoczął inwazję planetarną! 
Jako obszar desantowy agresor wybrał pustkowia Godu.

Dzięki wytężonej pracy naszego wywiadu udało się ustalić iż jedna z oblężniczych maszyn wroga, wielki gargant 'chain blasta' został zrzucony z niewielka eskorta 17 kilometrów na północ od głównych sil nieprzyjaciela. 
Nasz wywiad uważa, że jednostka ta zostanie wykorzystana do poprowadzenia natarcia na pobliski fort Rojny. waszym zadaniem będzie przechwycenie 'chain blasta' i jego uszkodzenie lub jeśli to możliwe, eliminacja. Pamiętajcie, że to dopiero początek wojny i każdy czołg i żołnierz jest na wagę złota dlatego w przypadku poniesienia zbyt dużych strat macie natychmiast wycofać się do punktu zbiorczego w sektorze G8.

Powodzenia dowódco."

Zasady dodatkowe scenariusza:


Nie obowiązują standardowe zasady dotyczące rozstawiania.
W strefie rozmieszczenia orków zostają umieszczone (w odległości co najmniej 30cm od siebie) dwie grupy wybuchowych beczek/skrzyń z amunicją/ innego wybuchowego sprzętu. Po ostrzelaniu i zniszczeniu (traktuj je jako  pojazd lekko opancerzony z armour 6+) wybuchają i atakują wszystkie jednostki w promieniu 2k6 cm ( trafiają automatycznie, dozwolone są wszelkiego rodzaju armour save'y)
Obrońca (Orkowie) rozstawia się w odległości do 15cm od swojej krawędzi.
Atakujący Marines rozstawia się po rozstawieniu Obrońcy.


Implikacje wynikające ze scenariusza:

Jeśli gargant zostanie uszkodzony gracz atakujący będzie miał do wyboru
a) odłożyć inwazje na fort Rojny i tym samym dać obrońcom więcej czasu na mobilizacje (dodatkowe punkty/umocnienia dla obrońcy)

b) atakować fort przy pomocy uszkodzonej maszyny

Jeśli gargant zostanie zniszczony atakujący nie będzie mógł w ataku na forcie rojny używać Wielkich i Mega gargantów ( dozwolone będą tylko zwykłe).
BTW. Chain Blasta jest Wielkim gargantem ale z lenistwa i wygody określam go mianem garganta.

Jeśli obrońca straci polowe lub więcej swoich oddziałów będzie miał nieprzyjemności w dalszej części wykorzystującej to zgrupowanie. Jakie to będą nieprzyjemności okaże się przy okazji kolejnej gry ;-).


Raport


Raport ten czeka na publikację już od zeszłego roku ale w końcu nastał jego czas!

Na Łódzkim ŁPG wraz z Borsukiem i Seemem udało nam się rozegrać bitwę w Epic: Armageddon! Jest to trzecia odsłona kampanii o Terima Kashik, śmiało mogę powiedzieć, że ta najbardziej przeze mnie oczekiwana.

Kolega Borsuk opisał już swoją wersję tej bitwy tutaj.

Cała gra rozkręcała się dość spokojnie, Seem grał pierwszy ale bardzo szybko załapał o co chodzi i jak to się kręci. Standardowe ostrzeliwanie z daleka i powolne ruchy poszczególnych jednostek do momentu wyklaryfikowania  gdzie pójdzie gargant.

Z całej rozgrywki najbardziej utkwił mi w pamięci mega szturm. Wódź Bum Basta poprowadził oddział motocyklistów z kultu prędkości oraz blitz brygadę wspartą dwoma gun fortresami do szturmu przeciwko jednej zwykłej oraz jednej ciężkiej formacji taktycznej. Było bardzo dużo walki, mega dużo jednostek wspierających na około i ogólnie bardzo fajnie :D, jeśli mi nie wierzycie spójrzcie sami co się tam wyprawiało:

Przed szturmem
Po szturmie.

Cały szturm wygrali orkowie ale gargant dostał tak ostre baty (głównie dlatego, że zapomniałem iż dysponuje on wzmocnionym pancerzem i może przerzucać nieudane rzuty na pancerz [oj bardzo głupi błąd!!]), iż nie miał szans przetrwać tego starcia. Zakonnikom udało się wykonać wszystkie cele misji. W ogólnym rozrachunku z początkowych 3000  punktów do końca bitwy przetrwało jakieś 2000. U orków sprawa wyglądała troszkę gorzej. Z początkowych 3000 punktów przetrwało tylko 1900 (oczywiście wszystko liczone na oko) tak więc bitwa była zdecydowanym zwycięstwem zakonników.

Z tego co wiem od współgraczy bitwa (i system w przypadku Seema) się podobały co bardzo mnie cieszy i dodatkowo motywuje do organizacji eventu Pyrkonowego (o ile będą na niego chętni).

Jako, że raport jest bardzo krótki i mało treściwy pocieszę was drodzy czytelnicy faktem iż cała rozgrywka była nagrywana kamerą  Seema i jak tylko znajdę trochę (czytaj bardzo dużo) czasu postaram się sklecić z tego jakiś sensowny materiał video :)

Na koniec przedstawiam losowe ujęcia z przebiegu bitwy:


Rozstawienie. Foto by Borsuk

Rozstawienie.  Foto by Borsuk

Orcza horda


Pancerne siły zakonne

Złamana blitz brygada- raz złamana nie zebrała się do końca gry

Bohaterskie predatory, inicjatorzy bitwy o przełęcz

Orcze stompy

Blitz brygada w akcji

Defkoptery zestrzeliwują połowę artylerii
Land ridery rozprawiają się z Gargantem. jego zniszczony wrak dogorywa w pobliżu składowiska paliwa.Zakończenie


Rozpoczynam odkodowywanie transmisji ......

Do: Lord Harbing
Meldunek o najwyższym priorytecie
Nadawca: Grog McKraszyn


"Szefie, mówię posłusznie, że wódz Bum Basta i mega gargant  chain blasta som zniszczone. Zakonniki napadli na nas z zaskoczenia, wysadzili składy paliwa i wciongli nas w zasadzke w pszełenczy! Wódź  poprowadził wielkie Waaaagh w którym zniszczyliśmy dużo ludzikuff ale wszyscy skupili swoje daka na gargancie i wysadzili go w powietrze! 

Teraz Ja Grog dowodze chopakami i będziemy na miejscu szybciej bo nie trzeba będzie czekać na garganta."

Koniec wiadomości.

Harbing rozpostarł się wygodnie w fotelu dowódcy. 
- Azis, raport o stanie wojsk najemnych.
Z głośników rozpostarł się przyjemny kobiecy głos zespolonego systemu wojskowego.
-Skany orbitalne wykazały, że poza utratą  Wielkiego Garganta straty zielonoskórych najemników są minimalne. Zgodnie z meldunkiem dowódcy Grog'a zniszczenie Garganta przyśpieszy atak na fort Rojny o trzy cykle. Czy mam przyśpieszyć atak ?
- Tak, wyruszamy natychmiast. Każ transportowcom ruszyć wraz z nami, nie możemy już kupić więcej czasu. Musimy zdobyć fort Rojny i ustabilizować przyczółek na planecie.
- Lordzie przyśpieszenie ruchu transportowców spowoduje zwiększone uszkodzenia jednostek transportowych.
- Bez znaczenia, to tylko najemnicy.

Okręt przeszyły mikro drgania gdy wyskoczył z nad-świetlnej. Gwiazdy z białych smug na powrót zamieniły się w mleczne punkty.

-Przekaż do reszty jednostek. Rozpocząć dalekosiężny ostrzał, priorytetem są systemy obrony  i jednostki nieprzyjaciela. 
- Przyjęłam wykonuję.
- Wyślij też wiadomość do Groga: "Meldunek przyjęty duma dotrze na czas".
- Przyjęłam. Wiadomość wysłana.

Przez twarz lorda przemknął lekki uśmiech gdy w jego głowie mignęła myśl "zaczęło się".

Komentarze

Publikowanie komentarza