05.12.2018

Water elementals


To my dungeon crawler Drizzt project, I needed three water elementals, one of the medium difficulty adversaries which we can find in the Underdark.

Do swojego projektu Drizzta potrzebowałem trzech żywiołów wody, jest to średniej trudności przeciwnik którego możemy spotkać podczas swoich wędrówek w Podmroku.

From a dungeon crawler point of view, not a very useful unit, only a handful of games actually needs one of these. Let's just hope that I can use them for some other projects as well.

Z punktu widzenia lochołaza jednostka raczej średnio potrzebna do szerszego grona gier, ale być może użyję jej do jeszcze jakiś innych projektów.

All of them were created with the use of hot glue (they were cooled down only using air, should have used some cold water to give them a nicer shape.

Wszystkie zostały stworzone z gorącego kleju (studzonego na powietrzu co patrząc wstecz jest błędem, trzeba było użyć zimnej wody do nadawania kształtu).


How to:

Undercoat / Podkład - Valejo White.
Main Color / Główny kolor - Vallejo Prussian Blue.
Wahs - GW Nuln oil.
Drybrush - Vallejo Prussian Blue.
Drybrush - mix 50/50 Vallejo Prussian Blue & Vallejo White.
Drybrush - Vallejo White.

Mat varnish which thinking about it now should have been gloss.

Matowy lakier ktory patrzac teraz powinien być błyszczący.
What do you think about my creations, they are somewhat different from the original minis but I think they are actually more "realistic" then the original ones, would you agree?

Jak ci się podobają moje kreacje? Są nieco inne od oryginalnych figurek, ale uważam, że wyglądają bardziej "realistycznie" niż ich oryginalne odpowiedniki, zgodzisz się z taką tezą?

5 komentarzy:

 1. Fajny pomysł, choć jak dla mnie za ciemne, bardziej bym je rozjaśnił niebieskim.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz na myśli rozjaśnił niebieskim zamiast białym czy może niebieskim i białym?

   Usuń
  2. Dużo więcej niebieskiego, i rozjaśnienia bielą.

   Usuń
 2. Tak z innej beczki - masz jakieś zasady do tej gry?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej, kupiłem jakis czas temu tą grę https://boardgamegeek.com/boardgame/91872/dungeons-dragons-legend-drizzt-board-game bez figurek, grałem już dwa razy i zarówno solo jak i w 2 osoby bardzo dobrze sie bawiłem. Opis z gry i recenzja ukaże się (jeśli nic nie stanie na przeszkodzie) w tym miesiącu :)

   Usuń