13 lip 2015

Pyrkon 2015 By Az - Gruntz 15mm

Niedziela, ostatni dzień, ostatni punkt i ostatnia atrakcja. Wraz z Ryokenem prowadziliśmy w tym roku rozgrywkę w GruntZ 15mm. W przeciwieństwie do Tommorows War  nie mieliśmy przygotowanego żadnego wymyślnego scenariusza, czysta przyjemna rozwałka w starym dobrym stylu. Zachęcaliśmy MKG aby odwiedził nasze stanowisko i  niejako przemycił na stół PMC 2620 (my zapewniamy figurki, teren i graczy a on zasady) ale niestety do niczego nie doszło.

Sunday, last day, last point and last highlight. Together with Ryoken we prepared a GruntZ 15mm battle. In contrary to Tomorrows war we did not prepare a specific scenario, just a good old fashioned carnage. We encouraged MKG to stop by and teach us the PMC 2620 rules (we supply the minis,terrain and players he provides the rules) but in the end nothing like that happened.

Poniżej ogólna relacja z rozgrywki:

Bellow a general report from our game:

Teren
Terrain

Pojazdy
Vehicles

Mechy
Mechs

Deployment

Po miejskiej stronie konfliktu stanal Ryoken po lesnej stronie ja wraz z Brathaciem

Ryoken started on the urban side of the board while I and Brathac deployed in the forest.

Rozstawienie miejskie
City Deployment

Rozstawienie miejskie
City Deployment

Rozstawienie miejskie
City Deployment


Wszyscy na pokład!
All aboard!

Pierwsze strzelanie
First shots

Loki wychodzi poza zabudowania
Loki moves out

Thor namierza Lokiego
Thor targets Loki


Moje absurdalnie dobre rzuty
My insane dice rolls

Eliminują najcięższą jednostkę przeciwnika jednym strzałem
Ryo's heavy mech is eliminated

Dymiący wrak Lokiego
Loki in flames

Głowno dowodzący leśnych
Forest forces commander

Thor z obstawą
Thor with troops

Wróg w polu widzenia
Enemy in sight

Wróg wyeliminowany
Target eliminated
Piechota na grzybach
Fungal infantryWidok z góry
Overview


Medyk!
Medic!Rozgrywkę zakończyliśmy po mniej niż dwóch godzinach, zmęczenie materiału dało się nam we znaki ale mimo wszystko zabawa była przednia.

We wrapped the game up after about two hours, after a very exciting and entertaining convention we simply ran out of juice. Both sides agreed that it was a very interesting so there is a chance that we will repeat it next year..

11 komentarzy:

 1. Dużo zdjęć (plus) mało tekstu (minusik). Przydałyby się chociaż podpisy pod fotkami ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwierz mi podpisy do tych fotek były by bezcelowe :)

   Usuń
  2. Problem w tym, że o samym systemie nie napisałeś praktycznie nic. Ani słowa o mocnych i słabych stronach, nic o przebiegu tury, żadnego podsumowania. Z samych zdjęć nie wynika za dużo, może to być dowolny system, i fotki będą pasować.
   Stwierdzenie, że była to standardowa wyrzynka, to trochę mało ;)

   Usuń
  3. Bo opisywanie Gruntza nie było celem tego posta :) O mechanice itp będzie można przeczytać jak sam przeczytam podręcznik inaczej niż w 20 minutowych sesjach w autobusie i napiszę recenzję.

   Usuń
 2. Bardzo ciekawie pomalowane modele, fajne sajfajowe kółka. :)

  Gruntz się podobał?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Modele w wiekszosci malowal Ryo trzeba przyznac ze wyszly mu bardzo ladnie.

   Gruntz byl spoko. Liczylem ze porwie mnie od pierwszej rozgrywki i stanie sie moim ulubionym systemem (zaraz po epicu oczywiscie) ale tak sie nie stalo, sam nie wiem czemu...

   Usuń
  2. Modele w wiekszosci malowal Ryo trzeba przyznac ze wyszly mu bardzo ladnie.

   Gruntz byl spoko. Liczylem ze porwie mnie od pierwszej rozgrywki i stanie sie moim ulubionym systemem (zaraz po epicu oczywiscie) ale tak sie nie stalo, sam nie wiem czemu...

   Usuń
  3. Dzięki za uznanie mojego malowania :P.

   Potyczka pomimo słabego balansu mechów (moja wina) i tak wyszła nieźle. Jak na testową ;). Faktycznie przydałby się jakiś szerszy komentarz :P. Aczkolwiek zdjęcia zacne i mogą posłużyć jako reklama systemu :D.

   Az no GruntZ jako main 15mm sci-fi to tak nie bardzo. Ma sporo zalet ale to nadal gra typu beers & precels. Jest cała masa alternatyw do wypróbowania i myslę, że i ja znajdę coś w dechę ;)
   Ale Gruntzowi trzeba dać jeszcze szansę jako skirmishowi - GruntZ Spec Ops. Wydaje się bardzo ciekawy - indywidualni żołdacy, różnorodna broń, sporo EW. Ponadto Mr Harold wysłał mi ostatnio maila, że niedługo wyjdzie spory darmowy update, a w nim m. in. NPC-e i walka solo.

   Umpapo, w sprzyjających okolicznościach mógłbym się wybrać do Szczecina (100km) i moglibyśmy coś postrzelać ;).

   Usuń
  4. Ryo też tam byłeś i znasz zasady lepiej niż ja więc śmiało możesz coś napisać jeśli masz ochotę opublikuję to na blogu :)

   Jako skirmish (w tym solo) u mnie bez 2 zdań króluje mechanika chain reaction firmy two hour wargames. Szczerze polecam bo jest super! Może na najbliższym pyrkonie 15mm w chain reaction :)?

   Usuń
  5. Czyli proponujesz 5150 - Star Army?

   Usuń
  6. sama mechanika jest za darmo, jeśli uda mi się dostać star army(chociaż nie wiem czy bardziej nie pasuje 5150 Platoon Leader) to czemu nie. Jeśli się nie uda to na darmowej mechanice też da się skutecznie grać :)

   Usuń