24 cze 2016

Bogowie Wojny - Robert E. Lee - first sculptures


Wracam do wspomnianego jakiś czas temu tematu nowego systemu spod znaku Bogów Wojny. Na Pyrkonie miałem możliwość rozegrania partii testowej ( o której postaram się napisać kilka słów wkrótce) na tę chwilę ograniczę się do stwierdzenia, że grało się całkiem przyjemnie :)

Coming back to a topic mentioned some time ago, a new wargame set in the American Civil War period.  During Pyrkon I had the opportunity to  play a test game (about which I will write more soon), for the moment I will limit myself to stating that I enjoyed the game very much.

Po rozgrywce miałem przyjemność zamienić parę słów z twórcą oraz poznać artystę rzeźbiarza odpowiedzialnego za stworzenie modeli. W tamtym momencie, modele nie były jeszcze gotowe ale dziś mam zaszczyt dokonać ich (a przynajmniej ich pierwszej części) oficjalnej publikacji! Wielki ukłon i podziękowania dla Maćka z GM Boardgames za udostępnienie tego materiału!

After the game I had the pleasure of exchanging a few words with the creator and meet the sculptor of the new minis. At that time the models were not ready but today I am privileged to perform their official publication!

Oto pierwszy z wojaków Unii których dane nam będzie prowadzić ku chwale i zwycięstwu!

Here is the first of the union soldiers which we will lead to victory!


Porównanie z żołnierzem Napoleońskim innego producenta
Comparison with Napoleon soldier of a different company
Ponieważ pojedyncza podstawka będzie symbolizować brygadę, autorzy postanowili zastosować znany i lubiany sposób podstawkowania. Żołnierze będą odlewani w paskach, każdy pasek będzie zawierał tych samych 4 wojaków ale ustawionych w różnej kolejności. Na standardowej podstawce piechoty będzie się mieścić 6 takich pasków. Sądzę, że fajnie odda to poczucie skali, nie dodają wrażenia grania armią klonów.
Wzory wojsk Unii mam zaszczyt przedstawić poniżej, to tych czterech panów (w różnej konfiguracji i dużo większej ilości) będzie walczyło o piękny/brzydki (niepotrzebne skreślić) kraj który znamy dziś jako USA.

Because a single base will represent a brigade, the authors decided to use a known and liked basing system. The soldiers will be cast in stripes, each stripe will contain 4 soldier sculpts in different order. A standard infantry base will contain 6 stripes. I believe that this system will give the impression of a big battle without the impression of fighting a clone war.
Bellow you can see the sculpts of Union soldiers.Jeśli chodzi o poprawność historyczną, to się nie wypowiadam bo się na tym zwyczajnie nie znam. Jeśli chodzi o wrażenia estetyczne to są one bardzo pozytywne, rzeźby wyglądają anatomicznie poprawnie, są wyposażone w sporą ilość dodatków jak na tę skalę i funkcję (zwykłych szeregowych szaraków). O jakości wykonania będę mógł powiedzieć coś dopiero po zakupie a sposobność do tego powinna pojawić się jeszcze w tym roku ;)

Regarding historical accuracy I am no expert so will just keep silent in the matter.
Regarding quality I have a positive impression, the sculptures look anatomically correct and have a lot of addons regarding the scale and their common grunt role. As for the quality I will be able to tell you more after purchasing them (they should be available later this year).

6 komentarzy:

 1. Śliczne maleństwa! Masa szczegółów!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wojna secesyjna...meh. Temat oklepany już na pińcet sposobów. Nie mogli zrobić np Powstania Listopadowego czy Styczniowego. Albo iść w totalną egzotykę? Nuuuda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jako dzieciaki czytaliśmy z bratem o wiele więcej książek o wojnie secesyjnej, niż "totalnej egzotyce" :)
   A powstania listopadowego, czy styczniowego nikt by nie kupował - to byłaby nisza, niszy w niszy niszy.

   Usuń
  2. W Polsce Wojna Secesyjna jest właśnie egzotyką, jednak na tyle rozpoznawalną iż projekt ma szanse odnieść jakiś sukces (na świecie też).

   Co niby innego miałoby być tematem?

   Usuń
 3. Temat jest ok. Problemem mogą być figurki, które na rynku już są np. firmy Baccus i Adler (6 mm) czy GHQ (10 mm) - świetna jakość... zatem trzeba zrobić coś nowego czyli lepszego....

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej, jeśli się postaracie będziecie super alternatywą dla ADLER`a, tego Wam życzę... i trzymam kciuki.

  OdpowiedzUsuń